čt05082021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Fleet Návod jak vybrat GPS monitorovací systém

Návod jak vybrat GPS monitorovací systém

Často se na nás obrací zákazníci s tím, že by chtěli začít používat náš monitorovací systém s GPS monitorovacími zařízeními, které dříve pořídili od jiné firmy. Obvykle investovali nemalé prostředky a přesto nejsou spokojeni s poskytovanými službami dodavatele. Důvodem nespokojenosti je obvykle jeden nebo více z těchto důvodů:

auta.jpg

 

 

  • "zamrzávající" GPS zařízení, které vyžaduje zásah (někdy i placený) technika pro odpojení a zapojení nebo vymazání paměti, aby opět začalo fungovat

  • výpadky provozu zařízení a nezobrazování aktuální pozice, když to uživatel nejvíce potřebuje

  • výpadky provozu web stránky nebo jiného nástroje, kde se data prezentují

  • nedostatečné výstupy z monitorovacího systému s důsledkem zbytečné manuální práce obsluhy

  • nepřehlednost monitorovacího systému - je obtížné se dopátrat informace, kterou uživatel potřebuje

  • špatný zákaznický servis poskytovatele

 

Tito zákazníci neradi slyší, že monitorovací zařízení jednotlivých monitorovacích systémů jsou obvykle nekompatibilní s jinými systémy. Navíc problém nespokojenosti většinou vyplývá právě z monitorovacího zařízení (např. "zamrzávání" zařízení).

Pokud jste ve fázi výběru monitorovacího systému a žádný jste zatím nepořídili, pak jste na správném místě a čtete správný článek.

Pokud však už nějaký systém vlastníte a hledáte změnu, i pro Vás máme řešení

více na http://www.online-sledovani.cz/

+420 211 155 133, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost LogisCarE působí jak na českém trhu, tak i v dalších zemích západní a východní Evropy od roku 2005 s loňským obratem 12 milionů Kč.

Máme dlouholeté zkušenosti s vývojem specializovaného software pro automatickou tvorbu knihy jízd a optimalizaci dopravy s využitím integrovaných digitálních map.

 

Ohledně dalších informací nás můžete kdykoliv kontaktovat na níže uvedených spojeních, rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy ohledně naší nabídky. Kontaktujte naši zákaznickou linku, kde přímo máte možnost zkonzultovat Vámi požadovaný dotaz jak technické podpory, montáže nebo obchodu.


čtečka.jpg

Kontinuální přenos dat je možné pozastavit, v cizině např. do okamžiku návratu do domovské GSM sítě, šetří se na telekomunikačních poplatcích. Jízdy ze zahraničí se vyčtou z paměti jednotky při návratu do domovské GSM sítě. Náhradním řešením pro sledování vozidla jsou volitelné SMS. V okamžiku kliknutí na příslušnou ikonku v aplikaci server pošle SMS do jednotky, aktivuje se GPS modul, GSM modul pošle data do operačního střediska, kde se data zpracují a zjistí se stav vozidla a jeho poloha na mapě. Jsou k dispozici roamingové SIM karty pro jízdy v zahraničí. Zjištění pozice přes SMS trvá obvykle do minuty.

 

sledovani vozu.png

 

Přenos dat z jednotky do operačního centra je chráněn symetrickým blokovým kryptováním s délkou klíče 128bitů, z operačního centra do webového prohlížeče SSL protokolem jako u internetového bankovnictví. Pro zvýšení bezpečnosti lze generovat jednoznačný kód zasílaný na mobilní telefon uživatele.

 

mapa cesta.jpg

 

Použití kvalitních GPS přijímačů v jednotkách umožňuje určit polohu vozidla s velmi vysokou přesností až na 5 metrů. Přesnost určení polohy vozidla závisí na počtu viditelných družic. Tyto údaje jsou následně zpracovány v síťovém operačním středisku a ve formě přehledných výstupů zpřístupněny uživateli. Zpracované údaje je možno exportovat ve formátech PDF, XLS, XML, a jiných.

 

 

 

Jak satelitní sledování vozidel funguje?logicare čidlo.png

Do vozidla skrytě zamontujeme krabičku, tj. GPS/GSM monitorovací zařízení, o velikosti krabičky od cigaret, která trvale sleduje aktuální polohu. Pro to používá systém GPS, ze kterého trvale získává data o aktuální pozici.

Zjištěné pozice odesílá přes GSM sítě formou GPRS (připojení k internetu). Společně s aktuální zeměpisnou pozicí posílá také stavy vstupů, jako je např. zapnutý / vypnutý motor, stav hydraulické ruky, přepínač soukromá / služební jízda, množství paliva v nádrži.

Na satelitní sledování pak majitel vozidla přistupuje přihlášením svým uživatelským jménem a heslem do monitorovacího systému, kde na mapě vidí aktuální pozici vozidla, historii pohybu, knihu jízd, reporty, případně obdrží SMS nebo emailovou avizaci (např. krádež paliva, apod.).

 

více na http://www.online-sledovani.cz/, +420 211 155 133 

email: info@logiscare.com

logis care.png