so24072021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Fleet GPS navigace to je LOGIS

GPS navigace to je LOGIS

Systém LogisCarE pro sledování vozidel v reálném čase se skládá z hardwarové části, kde je využívána palubní počítačová jednotka s volitelným příslušenstvím vybavená SIM kartou, GPS modulem, GSM modulem a síťového operačního střediska, kde se nasbírané informace ukládají a byhodnocují.

GPS modul zajišťuje určení polohy vozidla + dodává informace o rychlosti, směru pohybu a nadmořské výšce, GSM komunikační modul údaje předává do síťového operačního střediska k vyhodnocení.

 

auta na ceste.jpg

 

Data jsou jednotkou archivována do doby, než server potvrdí jejich převzetí. www.logiscare.com

Jednotka je aktivní i u nenastartovaného vozidla. Jakmile nainstalovaný senzor (otřesový, náklonový, čidlo narušení prostoru, opuštění zaparkovaného místa) detekuje změnu stavu vozidla, jednotka tuto informaci odešle na server a vyvolá poplach (zašle SMS na předem definované číslo). Všechny senzory, kromě otřesového, jsou volitelné.

 

Monitoring opuštění místa si uživatel nastaví sám přímo v aplikaci.

 

U jednotky může být rovněž nainstalovaná čtečka bezdrátových karet. Autorizovaný řidič má u sebe bezdrátovou kartu. V případě, že se vozidlo dá do pohybu nebo se např. otevřou dveře do nákladového prostoru, jednotka sama rozpozná, zda je to řidič nebo zloděj.

 

Kontinuální přenos dat je možné pozastavit, v cizině např. do okamžiku návratu do domovské GSM sítě, šetří se na telekomunikačních poplatcích. Jízdy ze zahraničí se vyčtou z paměti jednotky při návratu do domovské GSM sítě. Náhradním řešením pro sledování vozidla jsou volitelné SMS. V okamžiku kliknutí na příslušnou ikonku v aplikaci server pošle SMS do jednotky, aktivuje se GPS modul, GSM modul pošle data do operačního střediska, kde se data zpracují a zjistí se stav vozidla a jeho poloha na mapě. Jsou k dispozici roamingové SIM karty pro jízdy v zahraničí. Zjištění pozice přes SMS trvá obvykle do minuty.čtečka.jpg

 

Přenos dat z jednotky do operačního centra je chráněn symetrickým blokovým kryptováním s délkou klíče 128bitů, z operačního centra do webového prohlížeče SSL protokolem jako u internetového bankovnictví. Pro zvýšení bezpečnosti lze generovat jednoznačný kód zasílaný na mobilní telefon uživatele.

 

mapa cesta.jpg

 

Použití kvalitních GPS přijímačů v jednotkách umožňuje určit polohu vozidla s velmi vysokou přesností až na 5 metrů. Přesnost určení polohy vozidla závisí na počtu viditelných družic. Tyto údaje jsou následně zpracovány v síťovém operačním středisku a ve formě přehledných výstupů zpřístupněny uživateli. Zpracované údaje je možno exportovat ve formátech PDF, XLS, XML, a jiných.

 

 

logis.png

Sledování osobních aut

GPS sledování automobilů podává úplný přehled o provozu vozového parku. Odhalíte s ním veškeré černé jízdy. Řešení zahrnujeGPS lokátor ve vozech a přístup do elektronické knihy jízd, kde můžete sledovat aktuální polohu osobních aut, stav ujetých kilometrů, průměrnou spotřebu paliva a mnoho dalších údajů.                                   

Díky elektronické knize jízd máte k dispozici podrobné statistiky nákladů na provoz vozidla. Z těchto čísel pak snadno odhalíte černé jízdy a další neefektivní chování jednotlivých řidičů. Náklady na pořízení systému GPS sledování osobního automobilu se vrátí za cca 5 měsíců.

system.jpg

 

Výhody systému sledování osobních aut:       

 • > úspora nákladů na vozový park

 • > zjištění polohy vozu kdekoli v ČR a Evropě

 • > sledování pohybu osobních automobilů a jejich řidičů v reálném čase

 • > přístup k systému pomocí webového prohlížeče nebo mobilního telefonu (Android i OS)

 • > kontrola přehledu tankování, orientační spotřeby PHM, upozornění na STK atd.

 • > přehledné automatické reporty dat v různých formátech (Excel, PDF a další)

 • > časový přehled o vozidlech (kolik času stráví pracovník u klienta)

 • > možnost odlišení typu jízd služební/soukromá

 • > identifikace řidičů pomocí Dallas nebo RFID čipů

 • > možnost importu dat z platebních karet čerpacích stanic (CCS, ÖMV, Papoil, Benzina, Slovnaft,

 •   Shell…)

 

Tracker pro sledování osob

Osobní tracker je výkonný, voděodolný GPS modul malých rozměrů a hmotnosti. Tyto vlastnosti z něj dělají dokonalý přístroj pro sledování osob nebo domácích zvířat. Vyznačuje se vysoce citlivým přijímačem a rychlou odezvou, proto informuje o poloze objektu přesně a s nízkým zpožděním.       

Polohu GPS trackeru je možné sledovat na mapě v rámci našeho systému – pracujete v internetovém prohlížeči nebo přes chytý telefon (Android, iPhone). Je však také možné nechat si zasílat SMS zprávy o aktuální pozici přímo na váš mobilní telefon.       

Osobní tracker navíc obsahuje tlačítko SOS, kterým může jeho držitel rychle přivolat pomoc a zároveň odeslat svou aktuální polohu na zvolené telefonní číslo.       

            Základní vlastnosti osobního trackeru:        

tracter.png

 • > Snadné zjištění pozice z jakéhokoliv internetového připojení

 • > Voděodolný

 • > Možnost externí baterie: 3,5 - 4,5 V DC

 • > Vestavěný GPS chipset MTK s vysokou citlivostí

 • > Rychlý TTFF s vysokou přesností.

 • > Nízká spotřeba, dlouhá životnost baterie

 • > Quad band GSM/GPRS frekvence

 • > Rozměry 66 x 39 x 20 mm

 

více informací o nabídce naleznete na

http://www.online-sledovani.cz/

+420 211 155 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.