čt05082021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod IT Software Výběrová řízení na e-learningový portál

Výběrová řízení na e-learningový portál

Povedlo se nám vyhrát dvě výběrová řízení na dodání e-learningového portálu. V prvním případ pro společnost FRIKOL a poté pro Prague East Realty. E-learningový portál bude postaven na open--source platformě eFront (http://www.efrontlearning.net/).  Hlavním požadavkem zadavatelů bylo snadné ovládání a možnost práce se systémem na platformě iPad. Uživatelské rozhraní bude tedy plně responzivní, díky tomu bude možné e-learning ovládat pohodlně z různých zařízení (PC,tablety, chytré telefony).

Realizace Engagement Platform pro ŠKODA AUTO

V průběhu měsíce září a října jsme se zúčastnili výběrového řízení na dodávku nové marketingové platformy pro ŠKODA AUTO. Po dlouhém a tvrdém boji se nám podařilo ve výběrovém ří-zení uspět.

Cílem projektu je realizace nové technologické platformy pro tvorbu marketingových webů zaměřených na konkrétní oblasti, například cyklistika, motorsport, apod. Jedná se o realizaci první etapy. Pevně věříme, že projekt bude úspěšný a bude v následujícím roce pokračovat.


Projekt „E-Government“ úspěšně v provozu!


Během měsíce září se nám úspěšně podařilo ukončit a předat projekt „E-Government“ na Praze 14. I přes odložený start projektu se nám nakonec povedlo společným úsilím zprovoznit nový portál Prahy 14, který můžete shlédnout na https://www.praha14.cz a srovnat si jej s původním vzhledem http://old.praha14.cz/. Na první pohled je zřejmý velký kvalitativní skok pro uživatele tohoto portálu. Nejen že je výrazně přehlednější, ale umožňuje Praze 14 publikovat automaticky smlouvy a obsah úřední desky z interních evidenčních systémů. Úřední desky jsou ve spolupráci se společností BSS Praha s.r.o také plně automaticky synchronizované s IS Prahy 14.

Interaktivní informační tabule umožní občanům pohodlně a rychle vyhledat požadované dokumenty a informační kancelář vše zpracovává pouze na jednom jediném místě místo původních tří. Občanům portál umožní díky spolupráci se společností MARBES CONSULTING s.r.o. pohodlnou rezervaci konkrétních úředních hodin ke své osobní návštěvě. Oddělení pro strategickou komunikaci umožňuje pohodlnou správu obsahu webu přes redakční a publikační systém WordPress.

Kvalitativně jsme také posunuli možnosti stavebního archivu Prahy 14, kde v čase, na který si netroufali ani velcí specialisté v oboru digitalizace dokumentů, jsme ve spolupráci se společností WAY UP s.r.o. digitalizovali přes 1.150.000 normostran A4. Vybudovali jsme ve spolupráci s WV SYSTEMS, s.r.o. specializované DMS se samostatným skenovacím místem pro skenování nových přírůstků. Ve spolupráci se společností WV SYSTEMS, s.r.o. byla také vybudována platforma pro zavedení elektronických formulářů, které občanům i úřadu umožní postupně plně přejít na moderní elektronickou komunikaci, kterou naše legislativa již delší dobu umožňuje. Díky našemu oddělení marketingu se povedlo konsolidovat nejednotný vzhled jednotlivých formulářů, aby příjemně zapadly do vydařeného svěžího vzhledu portálu z téže „dílny“.

V rámci potřeby Prahy 14 jít co nejvíce naproti svým občanům, byla námi zbudována WiFi síť pro zpřístupnění internetu ve vybraných prostorách úřadu. Všechny uvedené služby běží na námi nově vybudované HW platformě nad Hyper-V clusterem a nad poli s podporou HP StoreVirtual VSA. Vzhledem k tomu, že se jednalo zčásti o nové technologie, bylo zapotřebí nadstandardní nasazení všech zúčastněných, od architektů HW, SW, až po jednotlivé specialisty na instalace jednotlivých funkčních vrstev a prostředí.

Chtěl bych závěrem osobně poděkovat všem zú-častněným kolegům, kteří věnovali nadstandardní úsilí, čas a invenci pro úspěch celého projektu, výsledek je jednoznačným důkazem, že pokud budeme chtít, dá se zvládnout i úkol, který mnozí považovali za téměř nereálný.

Věděli jste , že… E-government vznikl v roce 1999 ve Velké Británii, která je dnes také v této oblasti nejdále? U ČR byl při této příležitosti v r. 2000 založen Úřad pro veřejné informač-ní systémy (ÚVIS), který se zavazuje k odpovědnosti za strategické plá-nování informačních systémů veřejné správy.


IBM Lotus Notes Traveler


Lotus Notes Traveler je software společnosti IBM, který synchronizuje Lotus Notes kontakty, kalendář, úkoly a poštu s PDA nebo mobilním telefonem pomocí WIFI nebo např. GPRS.
Můžeme ho používat od verze Lotus Domino 8.0.x a to zcela zdarma bez nutnosti dokoupení potřebné licence (je součástí licence Lotus Notes Messaging CAL nebo Lotus Notes Enterprise CAL).
Pro uživatele, který je neustále na cestách a potřebuje nejen číst a psát emaily, ale i plánovat svůj čas pomocí kalendáře, potvrzovat schůzky, je otevírání notebooku a práce s ním přinejmenším nepříjemná. Doposud jsme na trhu měli spoustu řešení třetích stran jako např. BlackBerry, mNotes apod. IBM přidala vlastní řešení, které neustále vylepšuje a rozšiřuje o nové podporované platformy.

V současné chvíli je k dispozici Lotus Traveler pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile, což samozřejmě trochu omezuje uživatele díky finančně náročnějším pořizovacím nákladům na zařízení a další možnost, která může oslovit daleko větší skupinu uživatelů a to verze pro operační systém Symbian S60, kterým disponuje poměrně velká skupina mobilních telefonů společnosti Nokia (seznam oficiálně podporovaných a IBM odzkoušených mobilních telefonů naleznete na stránkách IBM). Dokonce Nokia svůj telefon E72 dodává s předinstalovaným Lotus Travelerem. Další novinkou, která byla uvedena na trh 12.10.2009 je podpora iPhone zařízení a podpora zařízení NOKIA s dotykovým displayem (nutné provozovat na Lotus Domino a Lotus Notes Traveler verze 8.5.1). Poslední novinkou, která byla uvedena na trh dne 14.12. 2010, je podpora zařízení s Android platformou (nutné provozovat na Lotus Domino 8.5.2 a Lotus Notes Traveler verze 8.5.2.1).

Aplikaci Lotus Traveler je možné užívat jednak v režimu offline, kdy neprobíhá automaticky synchronizace a synchronizaci je nutné ručně vyvolat, tak v režimu online, kdy zařízení je neustále aktualizováno daty ze serveru (či podle nastaveného plánu).

Synchronizace probíhá "vzduchem", tedy nejčastěji přes GPRS/EDGE nebo WiFi. Pomocí Traveleru lze synchronizovat poštu, kalendář, kontakty a poznámky. Na straně mobilního zařízení se data ukládají do příslušných programů (poštovní klient, kalendář, správce kontaktů) - Traveler nemá vlastní programy na čtení pošty či kalendáře, využívá ty, které v mobilním zařízení již jsou.


Traveler se skládá ze dvou částí:

Traveler klient - instaluje se na mobilní zařízení a stará se o spojení se serverem
Traveler server - běží na Lotus Domino serveru ve společnosti, skrze který se dostává k datům v poštovních databázích. Ty potom přenáší do mobilního zařízení podle nastavení.

Hlavní důvody proč využívat tento produkt:
1.Umožňuje odpovídat na e-maily (plánovat schůzky, evidovat kontakty) v businessu bez časové prodlevy
2. Urychluje práci s maily (můžete být pořád ve spojení)
3. Poskytuje možnost využít stávajících mobilních prostředků
4. Využívá ověřených standardů zabezpečení

 

Schéma infrastruktury serverů IBM Lotus Notes Traveler

Podmínky využití služby IBM Lotus Notes Traveler

Lotus Traveler je instalován na Lotus Domino server a běží jako služba spuštěná tímto severem, dále se instaluje klientská část na mobilní zařízení.
Server:

 • Lotus Notes Traveler verze 8.5 (umí již Symbian S60 v.3)
  • Lotus Domino server verze 8.5
  • Operační systém – Microsoft Windows Server 2003 Standard nebo Enterprise (32-bit nebo 64-bit)
  • Hardware – Intel Pentium a novější, 512 MB RAM a vyšší¨
  • Lotus Notes Traveler verze 8.5.1, který přidává podporu pro iPhone a dotykové NOKIE (Symbian S60 v.5)
 • Lotus Domino server verze 8.5.1
  • Operační systém – Microsoft Windows Server 2003 Standard nebo Enterprise (32-bit nebo 64-bit), Microsoft Windows Server 2008 Standard nebo Enterprise (32-bit nebo 64-bit)
  • Hardware – Intel Pentium a novější, 512 MB RAM a vyšší
 • Lotus Notes Traveler verze 8.5.2.1, který přidává podporu pro Android 2.x
  • Lotus Domino server verze 8.5.2
  • Operační systém – Microsoft Windows Server 2003 Standard nebo Enterprise (32-bit nebo 64-bit), Microsoft Windows Server 2008 Standard nebo Enterprise (32-bit nebo 64-bit)
  • Hardware – Intel Pentium a novější, 512 MB RAM a vyšší

Mobilní zařízení:

 • Mobilní zařízení s Windows Mobile
  • Windows Mobile 6.5 Professional
  • Windows Mobile 6.5 Standard
  • Windows Mobile 6.1 Professional
  • Windows Mobile 6.1 Standard
  • Windows Mobile 6.1 Classic
  • Windows Mobile 6.0 Professional
  • Windows Mobile 6.0 Standard
  • Windows Mobile 6.0 Classic
  • Windows Mobile 5.0 for PocketPC – pouze straší verze Lotus Notes Traveler 8.5.1 a nižší
  • Windows Mobile 5.0 for PocketPC Phone Edition – pouze straší verze Lotus Notes Traveler 8.5.1 a nižší
  • Windows Mobile 5.0 for SmartPhone – pouze straší verze Lotus Notes Traveler 8.5.1 a nižší
  • Pro instalaci je na zařízení potřeba nejméně 4 MB na program Lotus Traveler
  • V současné době není dostupná verze v češtině na platformu Android, u Nikii a Windows Mobile verze v češtině existuje
 • Mobilní zařízení s OS Symbian (se Symbianem S60 3rd nebo 5th edition)
 • Mobilní zařízení iPhone (jen pro Lotus Notes Traveler 8.5.1 a vyšší)
 • Mobilní zařízení s OS Android 2.x (jen pro Lotus Notes Traveler 8.5.2.1 a vyšší)
 • Přístup do WIFI sítě, popř. datové služby na SIM kartě
 • Poštovní databázi s iNotes šablonou alespoň verze 7.x nebo vyšší

Minimální systémové a hardwarové požadavky IBM Lotus Notes Traveler v8.5.2

Operační systémy

 • Windows Server 2003/2008 Standard/Enterprise Edition x86/x64
 • Linux
  • RHEL 5.0 x86/x64
  • SuSE (SLES) 10.2 x86/x64 a SuSE (SLES) 11 x86/x64
 • Mobile OS
  • Apple iPhone OS2, Apple iPhone OS3, Aple iOS 4
  • Nokia Series 60 3rd edition, Nokia Series 60 3rd edition Feature Pack1, Nokia Series 60 3rd edition Pack2
  • Nokia Series 60 5th edition
  • Windows Mobile 6.5 Professional
  • Windows Mobile 6.5 Standard
  • Windows Mobile 6.1 Professional
  • Windows Mobile 6.1 Standard
  • Windows Mobile 6.1 Classic
  • Windows Mobile 6.0 Professional
  • Windows Mobile 6.0 Standard
  • Windows Mobile 6.0 Classic
  • Windows Mobile 5.0 for PocketPC – pouze straší verze Lotus Notes Traveler 8.5.1 a nižší
  • Windows Mobile 5.0 for PocketPC Phone Edition – pouze straší verze Lotus Notes Traveler 8.5.1 a nižší
  • Windows Mobile 5.0 for SmartPhone – pouze straší verze Lotus Notes Traveler 8.5.1 a nižší
  • Android OS 2.0.1+
  • Android OS 3.0

Paměť

 • pro servery je doporučeno 4GB RAM jako minimum
 • pro Sametime Connect client je doporučeno minimum 1GB RAM (audio a video funkcionalita atd.)


Detailní informace o systémových a hardwarových požadavcích lze shlédnout na internetové adrese
https://www-304.ibm.com/support/docview.wss?uid=swg27019476


Podpůrné ekonomické systémy a manažerské nadstavby

Oblast ekonomických systémů je dnes značně saturována. Společnost YOUR SYSTEM se však zaměřuje na vysoce efektivní řešení provozních problémů firem a organizací na základě dat z existujících a fungujících aplikací. Ambicí společnosti YOUR SYSTEM přitom není výměna systému, ale jeho vylepšení, rozšíření funkcionality a zefektivnění fungování stávajících systémů. Po vstupní analýze implementujeme do prostředí zákazníka doplňující agendy agregující podnikové informace a poskytující managementu cenné informace v reálném čase. Samozřejmostí je interface do stávajících systémů zákazníka, např. do SAPu.

Naše zkušenosti uplatňujeme zejména v následujících oblastech:

 • manažerské nadstavby,
 • řešení odbytových specifik,
 • sklady,
 • evidence majetku,
 • personalistika.
 • document management.

Základním stavebním kamenem ekonomických aplikací je systém OBS, integrující následující oblasti:

Aplikace Prodej
Aplikace Prodej slouží jakožto odbytová aplikace k tvorbě a evidenci vydaných faktur. Funkce aplikace:

 • vystavování faktur (dodacích listů) za zboží v návaznosti na skladové hospodářství,
 • vystavování faktur za služby s možností tvorby katalogu služeb,
 • evidence faktur a sestavy umožňující různé pohledy
 • sestavy a přehledy o tržbách.

Aplikace Skladová evidence
Základní funkčnosti aplikace Skladová evidence jsou následující:

 • skladové hospodářství - evidence kmenových dat materiálu, skladových pohybů,
 • soupisy zboží pro inventarizaci,
 • sestavy umožňující různé pohledy na skladové zásoby a pohyby zboží.

Ze systému OBS se přenášejí data o všech skladových pohybech do SAPu a tam se účtují. SAP a OBS jsou spojeny několika druhy rozhraní pro přenos dat oběmi směry.

Aplikace Kniha přijatých faktur
Funkčnost aplikace Kniha přijatých faktur začíná zaevidováním faktury do systému a končí jejím předáním do účtárny. Jednotlivé osoby, na které je faktura předaná, se k faktuře vyjadřují a předávají ji dále. Funkce aplikace:

 • evidence došlých faktur a jejich elektronický tok ve firmě,
 • naskenované elektronické podoby faktur,
 • napojení na elektronickou poštu a elektronický podpis.

Aplikace Evidence majetku
Aplikace Evidence majetku soustřeďuje operativní informace o hmotném a nehmotném dlouhodobém majetku, drobném hmotném i nehmotném majetku, jakož i majetku v režimu leasingu, či svěřeného do používání třetí firmou. Základní funkce aplikace:

 • založení karet evidence majetku z výstupu skladové evidence, včetně vyhotovení zápisů o převzetí majetku,
 • při založení karty vstup základních údajů pro založení položky účetní evidence majetku (pořizovací cena, datum zařazení, SKP = kód pro určení účetní a daňové skupiny majetku a údajů pro odepisování, inventární číslo),
 • evidence o umístění majetku a odpovědných osobách, včetně exportu podkladů pro inventury, nahrávání inventur a sestavení přehledu výsledků inventur,
 • evidence změn umístění a osob, vč. event. vyhotovení dokladu o přesunu majetku,
 • evidence základních informací o příslušenství majetku, konfiguracích (zejm.výpočetní techniky) a následných změnách; v případě, že jde o zhodnocení majetku, též včetně údajů pro potřebných pro přenos do účetní evidence,
 • evidence údajů potřebných pro generování podkladů pro fakturaci v případě pronajímaného majetku (kód zákazníka, smluvní kategorie majetku, způsob odvození ceny, datum zahájení a ukončení fakturace, způsob fakturace apod.) a vyhotovení těchto podkladů (v rámci měsíční uzávěrky),
 • napojení na účetní evidenci majetku v SAPu – automatické zakládání položek účetní evidence majetku, promítání změn - zhodnocení, úbytky a vyřazení majetku.

Aplikace Výkazy práce
Aplikace Výkazy práce slouží pro alokaci fondu pracovní doby na jednotlivé zakázky a pro alokaci jednotek na zakázky. Jde o pořízení dat jednotlivými pracovníky, (popřípadě import těchto dat), schválení pořízených dat vedoucím střediska (popřípadě jím pověřeným pracovníkem), odsouhlasení dat projektovým managerem, import dat do SAPu. Zahrnuje i sestavy vztahující se k této problematice.

Aplikace Personalistika
Aplikace Personalistika slouží pro agregování kompletních personálních informací, sběr a odsouhlasení měsíčních podkladů pro výpočet mezd a obsahuje řadu uživatelsky definovaných výstupů potřebných pro personální práci. Pro zefektivnění práce je v rámci modulu agregováno elektronické zpracování měsíčních výpisů telefonního operátora a automatické generování účetního dokladu s rozúčtováním na definovaná střediska.

Aplikace Manažerské nadstavby AGRIS
Aplikace Manažerské nadstavby AGRIS slouží k agregování dat z účetního systému (např. ze SAPu), vytváření uživatelských pohledů křížem přes střediska či zakázky, porovnávání plánovaných ukazatelů se skutečností a sledování firemního cash-flow.

Společnost YOUR SYSTEM je česká firma působící na našem trhu v oblasti informačních technologií. V současné době zaměstnává více než 150 odborníků.
Nabídka společnosti je podřízena požadavkům zákazníků tak, aby si mohli vybrat přesně ty služby, které odpovídají jejich strategickým záměrům. Díky pobočkám na celém území republiky (Brno, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha) je YOUR SYSTEM schopen zabezpečit podporu zákazníků po celé ČR a velmi rychle reagovat na jejich požadavky.

 

Cíl společnosti

Cílem společnosti YOUR SYSTEM je vyprofilovat se jako významný dodavatel IT technologií nejen v ČR, ale i v okolních státech. Mezi naše základní strategické směry patří:

 • orientace na zákazníka a vybudování dobrých vztahů na bázi důvěry a spolehlivosti
 • poskytování služeb s přidanou hodnotou v těsné spolupráci s dodavateli technologií
 • procesní řízení na bázi plánování lidských i znalostních kapacit
 • dodržování integrované politiky QMS, EMS, ISMS, ITSM a BOZP
 • 1990 – založení OASA Computers – česká společnost zaměřená na budování ICT infrastruktury a podporu zákazníků
 • 1993 – společnost dosáhla významného podílu na trhu a rozšířila své portfolio o služby v oblasti datových komunikací, serverová řešení a programová vybavení
 • 1998 – část společnosti prodána firmě debis Systemhaus, dnes T-Systems
 • 2000 – společnost byla přejmenována na YOUR SYSTEM a zaměřila se na potřeby zákazníka a doplnila portfolio o vývoj aplikací, analytické a konzultační služby
 • 2006/2007 - společnost změnila po 15 letech adresu pobočky v Praze a výrazně zvýšila počet zaměstnanců o nové specialisty především v odděleních servisních činností, vývoje aplikací a obchodním oddělení
 • 2009 – založení divize Banking jako rozvojové aktivity společnosti
 • 2009/2010 – růst společnosti o 30%, především o pozice specialistů a konzultantů. To vedlo k další změně adresy pražské pobočky
 • 18. 7. 2010 společnost oslavila 20 let fungování na českém trhu

Integrovaný systém řízení

Společnost YOUR SYSTEM má implementován integrovaný systém řízení kvality, environmentu, bezpečnosti informací, ICT služeb a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci dle mezinárodně uznávaných norem ISO 9001, ISO 14001, ISO/IEC 20000-1, ISO/IEC 27001 a OHSAS 18001. Je držitelem následujících certifikací:

 • ISO 9001:2008 Systém managementu kvality
 • ISO 14001:2004 Systém environmentálního managementu
 • ISO/IEC 20000-1:2011 Systém managementu poskytování ICT služeb
 • ISO/IEC 27001:2005 Systém managementu bezpečnosti informací
 • OHSAS 18001:2007 Systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

 

Realizované projekty EU

Společnost YOUR SYSTEM realizovala v rámci programu ICT a strategické služby - Výzvy I projekt "2.2 ITS01/098 Systém zvyšování efektivnosti řízení - Card Management System"
Projekt je součástí OPPI, jehož řídícím orgánem je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU - Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF)


Společnost YOUR SYSTEM realizuje v rámci programu OPPA projekt "CZ.2.17/1.1.00/32182 Váš systém vzdělávání-Your system of education". Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu a rozpočtu hlavního města Prahy.


KONTAKTY
YOUR SYSTEM, spol. s r.o.
Türkova 2319/5b (Prague Gate)
149 00 Praha 4 – Chodov
IČO: 00174939
DIČ: CZ00174939
Telefon
+420 277 775 500
+420 277 775 511
Fax
+420 277 775 501
E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Běžná provozní doba
po - pá 9:00 - 17:00 hod
Servisní dispečink
+420 277 775 515
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.