so24072021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Měřidla

Teploměry

Jedním z důležitých způsobů bezpečné úchovy potravin je jejich uložení v chladničce. Nízká teplota pomáhá udržovat potraviny v čerstvém stavu a zpomaluje růst většiny mikroorganismů, aniž by negativně ovlivňovala charakter a kvalitu potraviny.

Číst dál...

Vlhkost vzduchu

Základní vlastností vzduchu je vlhkost. Vlhkost vzduchu udává, jaké množství vody v plynném stavu (vodní páry) obsahuje dané množství vzduchu. Množství vodní páry je časově velice proměnlivé a liší se také od místa k místu. Z pohledu meteorologie aklimatologie má množství vodních par zásadní význam, protože je na něm závislé počasí a místní podnebí.

Číst dál...

Barometr

Barometr je přístroj k měření atmosférického tlaku (tlakuvzduchu), používaný k určování počasí (při vyšším tlaku bývá obvykle jasno, při nízkém tlaku lze očekávat změnu jasného počasí na deštivé). Jedná se o speciální druhtlakoměru.

Číst dál...

Lepicí pásky

Naše firma vznikla v roce 1995 z důvodů vyvolaných potřebami středoevropského trhu. Předností naší společnosti je vysoká kvalita produkce, spojená se sledováním nejnovějších trendů technologie výroby. Na trh dodáváme široký výběr lepících pásek a kromě nich také teploměry, barometry, hustoměry, vlhkoměry a speciální měřidla.

Číst dál...

Nenechte se překvapit počasím

Počasí je někdy nevyzpytatelné. Svými rozmary nás dokáže mnohdy pěkně potrápit. Buďte vždy o krok před ním a zařiďte se s patřičným předstihem. Pokud chcete mít jistotu, že vaše prádlo na sušáku nezmokne stejně jako vy na výletě, pořiďte si pomocníky. 

Číst dál...