po21062021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Potraviny Distribuce PEGAS - nabídka prosinec 2019

PEGAS - nabídka prosinec 2019

Pegas, spol. s.r.o. je ryze českou soukromou firmou, která má více jak dvacetiletou tradici v zásobování potravinami na českém trhu. Do naší jedinečné nabídky prodávaných produktů patří zejména mražené ryby. 

 

Do jídelen, které zavážíme se specializujeme na výrobky, které naši zákazníci poptávají. Z mnoha jiných produktů jsou to právě mražené ryby, které jsou nejen zdravé, ale mají výbornou chuť.

 V měsíci prosinci 2019 jsme pro vás připravili nabídku mražených ryb o různých dodavatelů

   logo vici

 mrazene letak

 Hejk - štikozubec obecný

 

Vyskytují se v mnoha oblastech Atlantiku. Jejich výskyt je zaznamenám i v Severním moři, ale jejich počty jsou jen velmi omezené. Nejčastěji žijí v jižním Atlantském oceánu a ve Středozemním moži. Další se nacházejí u břehů Argentiny, Severní Ameriky, v jižním Pacifiku a u břehů Jižní Afriky. Chuťově nejlepší je zejména v červnu a červenci.

Patří do řádu hrdloploutvých, i přesto, že postřádají vousky, které jsou typickým charakteristickým znakem zástupců tohoto řádu. Ve světě se vyskytuje 13 různých druhů štikozubce. Jsou to predátoři, živí se makrelami, šproty, sledi a sardinkami.

 

hejk

 

Mohou dorůst až do 1,5 metru a váhy až 15 kilogramů. Běžně však měří kolem 1 metru a váží přibližně 10 kilogramů. Štikozubec má protáhlé tělo s charakteristicky špičatou hlavou. Přední hřbetní ploutev je velmi krátká, zadní hřbetní a řitní ploutev jsou celkem dlouhé. Tělo se leskne v odtínech stříbrné a šedé, pokud jej pozorujeme ve vodě, zatímco celá ústa a oblast v okolí čelisti jsou černé.

Bílé maso štikozubce se vyznačuje nízkým obsahem tuku, lahodnou chutí a jemností. V Německu se hlavně používá v oblasti mražených výrobků, kde je dále zpracováván do dalších produktů, například rybích prstů.

V jižních zemích se štikozubec často prodává v sušené formě, podobně jako sušená, nasolená treska a v této úpravě ho jistě stojí za to ochutnat. Jeho maso je univerzální a vhodné pro použití do různých rybích pokrmů.

 

TRESKA

 

Hojně se vyskytující tresky mají samozřejmě velký hospodářský význam, ročně se jich ve světě uloví na 100 miliónů tun. V kuchyni se ale začaly výrazněji uplatňovat až v nedávných letech, kdy dostaly zelenou od uznávaných světových kuchařů, kteří objevili jejich do té doby netušenou kulinářskou variabilitu. „Zásluhu na tom má pevná, světlá, jemně plátkující svalovina, která se dá zpracovat mnoha způsoby. Při tepelné úpravě se však musí postupovat opatrně, a hlavně rychle, aby se maso nerozpadlo, protože je mimořádně křehké,“ uvádí Pavel Cihlář, kuchař Clarion Congress Hotelu Prague.

 treska

 

Eskymácký paradox

Kromě jemného masa se za delikatesu považují rovněž tresčí játra. V jejich tuku se navíc skrývá celá řada cenných nutričních látek. Však byl také olej z tresčích jater oblíbeným lékem skandinávských rybářů.

Jeho prospěšnost se dlouho připisovala velkému obsahu vitamínů A i D. Při objasňování tzv. eskymáckého paradoxu, tedy odolnosti obyvatel Grónska proti nemocím srdce, ale vědci objevili kladné zdravotní účinky nenasycených mastných kyselin omega-3.

Jejich poznatky potvrdily i další vědecké studie, proto se olej z tresčích jater zařadil mezi produkty, jež pomáhají udržet zdravé srdce.

 

Pět lahodných důvodů

 

Treska má delikátní chuť sama o sobě, není nutné ji příliš kořenit. Stačí kvalitní olivový olej, mořská sůl a čerstvé bylinky

Dobře přijímá i marinády. Výtečná je pečená v nálevu z olivového oleje, citrónové šťávy, hrubě mleté soli a drceného pepře, v němž se předem nechala 4 hodiny rozležet.

Její pevné maso se hodí k restování. Delikátní a přitom rychlé je pouhé usmažení tresčích filetů na másle.

Treska je i velmi lahodná zapečená, ať už jen s bramborami, nebo se zeleninou a smetanou.

 

Stranou nezůstávají ani její jikry. Vařené se smaží i grilují, uzené ochutí pikantní přílohové omáčky.

 

Firma PEGAS, spol. s r.o. disponuje nejmodernějšími chladícími vozy s mrazící technikou, takže Vám zmrazené nebo chlazené zboží přiveze najednou v naprostém pořádku.

  

Kontaktujte náš obchodní tým

PEGAS spol. s r.o.

 Profesionální zásobování potravinami

více na http://www.pegasplus.cz/