so24072021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Stavebnictví

Pilotové práce Pragis

Pilotové práce zvláštního zakládání objektů

na velkoprůměrových pilotách

Společnost Pragis, a.s. zajišťuje pilotové práce při zakládání objektů na velkoproměrových pilotách. Tyto Piloty představují jednu z nejstarších metod hlubinného zakládání staveb všech druhů a v současné době metodu nejrozšířenější. Proto zaujímá tato technologie i jedno z nejvýznamnějších míst ve spektru technologií.

Číst dál...

Pragis - pozemní komunikace

OPRAVY V RÁMCI ÚDRŽBY POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ
Samostatnou oblastí s celou řadou technických a technologických fenoménů je bezesporu provádění oprav, zejména lokálních, v rámci běžné údržby. Tato oblast velmi dobře dokládá přístup posledních několika let, kdy se správci dostávají pod rostoucí tlak s tím, jak na jedné straně nedochází k navyšování prostředků pro provádění potřebných oprav a preventivních zásahů, a na druhé straně se celkově zhoršuje stav konstrukcí, tím jak postupuje jejich degradace a postupné vyčerpání jejich životnosti, stejně jako se projevují důsledky obdobného fenoménu z oblasti rekonstrukcí a výstavby nových úseků pozemních komunikací. Za tento fenomén lze považovat jednoduchou, nicméně poněkud krátkozrakou strategii využívání pokud možno levných technologií a postupů, u kterých ale očekáváme co nejvyšší kvalitu, resp. v některých případech postačí, když se daňový poplatník uspokojí alespoň černým souvislým povrchem vozovky. Toto platí až na výjimky v oblasti dálnic a rychlostních komunikací ve většině zbývajících případů. U volby technologií a postupů lokálních oprav či provedení větší opravy či souvislejší údržby delších úseků je tato strategie ještě patrnější.
C:\Users\Lenka\Pictures\PRACE\PRAGIS\dělník s bagrem.jpg

Číst dál...

Inženýrské stavby - pravidla

Stavební společnost PRAGIS a. s. zabezpečuje v rámci svých specializací jak pro své vlastní stavby, tak samostatně, veškeré stavební činnosti prostřednictvím svých divizí.

Z jedné divizí, které se společnost Pragis, a.s. zabývá jsou inženýrské stavby. Pro tento druh stavby zajišťuje tato firma nejen celý chod stavby, ale případné podklady a právní dokumenty pro stavbu jako takovou.

 

Číst dál...

Pragis - skeletové stavby

Firma Pragis, a.s. se zabývá výstavbou železobetononých monolitckých skeletů. Skelet jako takový má  má více významů, lišících se dle oborů, ve kterých tato firma používá. Ve stavebnictví, kterým se zabýváme, rozeznáváme následující druhy nosných systémů:

  • rámové,

  • hlavicové,

  • deskové.

 

Dle materiálu je můžeme dále rozdělit na:

Číst dál...