čt05082021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Stavebnictví Ditherm služby a jeho projekty

Ditherm služby a jeho projekty

Inženýrsko-dodavatelská společnost DITHERM se specializací a dlouholetou zkušeností (od roku 1990) v oboru žáruvzdorných potěrů a chemicky odolných vyzdívek tepelných průmyslových agregátů včetně kompletovaných dodávek.

DITHERM působí v oblastech Energetiky, Zpracování železných a neželezných kovů, Stavebních hmot, Chemického průmyslu, Hutnictví, Spalování odpadu, Průmyslových komínů a Investičních průmyslových staveb.

 

 

DITHERM zajišťuje komplexní engineering, návrh a vývoj (Basic design, výrobní a projektovou dokumentaci, digitalizaci, výpočty tepelných prostupů, vysoušecí křivky aj.).

DITHERM realizuje modelaci ve 3D: Snížení nákladů na PD, uživatelsky přehledné a technicky přesné, dokumentace nestárne - je stále aktuální, archivace je součástí modelu, výrazně vyšší kontrola při opravách, možnost úprav i přes internet, zaškolení pracovníků, možnost uložení a správy modelu na externím serveru a mnoho dalších výhod pro uživatele. DITHERM nabízí komplexní řízení projektů, strategický nákup, demontáž i montáž: Profesionální realizátoři, důsledný risk management, efektivní nákup, odborná supervize a konzultace k uvedení agregátů do provozu, školení pracovníků zákazníka.

DITHERM zajistí exportní financování investičních projektů.

Veškeré produkty a služby zajišťuje DITHERM odborně vzdělanými a zkušenými zaměstnanci, a to jak v inženýringu a při přípravě a realizaci projektů, tak při školení a supervizi.

Pro účely zajištění plného a rychlého personálního obsazení při demontáži a montáži vyzdívek má DITHERM ověřenou a bezpečnou síť subdodavatelů.

Politika IMS

DITHERM je držitelem Zlatého certifikátu IMS a mezinárodně uznávaného certifikátu IQNet.

Svou Politikou IMS se otevřeně hlásíme k hodnotám kvality služeb, ochrany zdraví a bezpečnosti pracovníků i ochrany životního prostředí.

DITHERM je každým rokem kontrolována externími společnostmi pro řízení účetnictví a financí, komunikace a informačního systému a Development of Human Resources.

DITHERM dostačuje úrovním ČSN ISO/IEC 27001 a SA 8000.

DITHERM zajišťuje návrh a vývoj nových vyzdívek, návrh při opravách stávajících vyzdívek, výkresovou dokumentaci ve 2D i modelaci ve 3D, výpočty tepelných prostupů, vysoušecí křivky, digitalizaci původní dokumentace, zkreslení skutečného stavu dodávky materiálů, demontáž i montáž vyzdívek, inovativní technologická řešení (aplikovaný materiál, technologické postupy), celoroční servis a údržbu agregátů, odbornou supervizi a konzultaci k uvedení agregátů do provozu.

Veškeré produkty a služby zajišťuje DITHERM odborně vzdělanými a zkušeným zaměstnanci, a to jak v inženýringu, tak při přípravě a realizaci projektů. Pro účely zajištění plného a rychlého personálního obsazení při demontáži a montáži vyzdívek má DITHERM ověřenou a bezpečnou síť subdodavatelů.

Nákup materiálu zajišťuje DITHERM přes certifikované a v oboru zkušené výrobce materiálu jak v ČR, tak v zahraničí.

DITHERM je držitelem Zlatého certifikátu IMS. Svou Politikou IMS se otevřeně hlásíme k hodnotám kvality služeb, ochrany zdraví a bezpečnosti pracovníků i k ochraně životního prostředí.

DITHERM ctí principy projektového řízení. Z energie jednotlivců tvoříme synergii týmů. Dbáme na spolupracující, tvořivý a na výsledky a cíle zaměřený způsob práce a myšlení. Používáme nástroje projektového řízení, kterými zvyšujeme kvalitu, efektivitu a přehlednost díla.

DITHERM realizuje projekty pro inženýring, projekty investiční i údržbové jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

DITHERM má 100 % podílu dceřiné společnosti Termostav Bratislava s.r.o., která působí ve stejném oboru. Spojením vznikla na českém a slovenském trhu největší společnost, která vlastní odborné know-how pro vyzdívky agregátů všech průmyslových segmentů včetně komínů.


 

Řízení projektů

 DITHERM řídí své projekty podle zásad a metodiky projektového řízení. Tím je zajištěn profesionální a adekvátní přístup k zákaznickým potřebám a technickým řešením. Synergie projektových týmů přispívá k rychlým, odborným a měřitelným výstupům.

 Komplexní řízení projektů je zárukou pro časové a finanční úspory:

 • analýzy efektivního nákupu

 • technologická řešení na míru potřeb zákazníka

 • řízení rizik a profesionálně vedený projekt s nástroji projektového řízení

DITHERM Vám nabízí zjednodušení práce pro udržitelný rozvoj a dlouhodobé úspory:

 • převzetí a řízení Vašich investičních a změnových projektů

 • zavedení nástrojů projektového řízení pro projekty přímo na míru Vaší společnosti

 • odborné konzultace pro Vaše pracovníky

 • zavedení řízení rizik na Vaše stávající i nové projekty

 • odborná školení pro Vás v oblasti projektového řízení

Pro koho je tato služba zajímavá:

 • máte-li projekt bez realizačního týmu

 • chcete-li pro Váš projekt spolupráci s jedním partnerem

 • chcete-li vést projekty profesionálně a naučit své pracovníky efektivním nástrojům

 • chcete-li řídit přes rizika a tato minimalizovat

 • potřebujete-li nové nápady a inovativní řešení pro Vaše projekty


Organizační schéma

DITHERM zakládá svou organizační strukturu na čtyřech rovinách. Pozice zastoupené v každé z rovin působí jak v horizontálním způsobu řízení (odpovědnosti, pravomoci i cílové výstupy), tak ve vertikální spolupráci s ostatními pozicemi podle potřeb a náročnosti projektů. Uvnitř společnosti jsou tak zajištěny individuální odpovědnosti a plnění cílů. Pro účely realizace projektů vznikají samostatné týmy, jimiž jsou zajištěny včasné plnění vůči zákazníkovi, kvalita práce, zastupitelnost, efektivní technická řešení a korektní jednání se zákazníkem.

 Společnost ctí principy projektového řízení.

 

 Energetika

Společnost DITHERM působí v oboru energetiky od svého založení nejaktivněji, a to jak na tuzemském, tak i zahraničním trhu a spolupracuje s řadou významných firem. Bohaté zkušenosti a dlouhodobě získávané know-how umožňují společnosti realizovat různé typy agregátů využívaných pro výrobu energie. Zároveň se také v posledních dvou letech společnost podílí na výstavbě i přestavbě kotlů pro spalování biomasy.

DITHERM nabízí služby: plánování a příprava generálních oprav, diagnostika závad a konstrukčních změn, dále navržení složení materiálu a nabídnutí technologického řešení s cílem zvýšit životnost agregátu a snížit náklady na opravy.

V rámci vývoje a inovací se DITHERM zaměřil na digitalizaci projektové dokumentace ve formátu 3D - více zde


Engineering / Návrh a vývoj

Tým projekce a inženýringu zajišťuje komplexní zpracování technického návrhu a projektové dokumentace.

Engineering, návrh a vývoj nabízí:

 • úvodní návrhy, konzultace

 • návrhy nových konstrukčních řešení a vývoj nových aplikačních materiálů

 • výpočty tepelných prostupů a vysoušecí křivky

 • monitorování a stavové analýzy agregátů, technické a znalecké zprávy

 • basic a detail design

 • výrobní dokumentaci ve 2D i ve 3D

 • modelování ve 3D

 • výkresy skutečného stavu

 • digitalizaci původní projektové dokumentace

 • odbornou supervizi a konzultaci k uvedení agregátů do provozu

Naše TOP reference – Engineering / Návrh a vývoj

ČEZ, a.s. Elektrárna Hodonín     

 

ZVU Engineering, a.s.      

Hutnictví   

 

Benteler Maschinenbau CZ s.r.o.        

 Kontakty                          

 DITHERM a.s.

Mečislavova 164/7

140 00 Praha 4

Česká republika

Tel.: +420 222 551 611-12                         

Fax: +420 222 551 615

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.