so24072021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Stavebnictví Ditherm

Ditherm

Inženýrsko-dodavatelská společnost DITHERM se specializací a dlouholetou zkušeností (od roku 1990) v oboru žáruvzdorných, otěru a chemicky odolných vyzdívek tepelných průmyslových agregátů včetně kompletovaných dodávek.DITHERM působí v oblastech Energetiky, Zpracování železných a neželezných kovů, Stavebních hmot, Chemického průmyslu, Hutnictví, Spalování odpadu, Průmyslových komínů a Investičních průmyslových staveb.


Naše produkty a služby

DITHERM zajišťuje komplexní engineering, návrh a vývoj (Basic design, výrobní a projektovou dokumentaci, digitalizaci, výpočty tepelných prostupů, vysoušecí křivky aj.).

DITHERM realizuje modelaci ve 3D: Snížení nákladů na PD, uživatelsky přehledné a technicky přesné, dokumentace nestárne - je stále aktuální, archivace je součástí modelu, výrazně vyšší kontrola při opravách, možnost úprav i přes internet, zaškolení pracovníků, možnost uložení a správy modelu na externím serveru a mnoho dalších výhod pro uživatele.

DITHERM nabízí komplexní řízení projektů, strategický nákup, demontáž i montáž: Profesionální realizátoři, důsledný risk management, efektivní nákup, odborná supervize a konzultace k uvedení agregátů do provozu, školení pracovníků zákazníka.

DITHERM zajistí exportní financování investičních projektů.

Veškeré produkty a služby zajišťuje DITHERM odborně vzdělanými a zkušenými zaměstnanci, a to jak v inženýringu a při přípravě a realizaci projektů, tak při školení a supervizi.
Pro účely zajištění plného a rychlého personálního obsazení při demontáži a montáži vyzdívek má DITHERM ověřenou a bezpečnou síť subdodavatelů.

 

Politika IMS

DITHERM je držitelem Zlatého certifikátu IMS a mezinárodně uznávaného certifikátu IQNet.
Svou Politikou IMS se otevřeně hlásíme k hodnotám kvality služeb, ochrany zdraví a bezpečnosti pracovníků i ochrany životního prostředí.
DITHERM je každým rokem kontrolována externími společnostmi pro řízení účetnictví a financí, komunikace a informačního systému a Development of Human Resources.
DITHERM dostačuje úrovním ČSN ISO/IEC 27001 a SA 8000.

DITHERM zajišťuje návrh a vývoj nových vyzdívek, návrh při opravách stávajících vyzdívek, výkresovou dokumentaci ve 2D i modelaci ve 3D, výpočty tepelných prostupů, vysoušecí křivky, digitalizaci původní dokumentace, zkreslení skutečného stavu dodávky materiálů, demontáž i montáž vyzdívek, inovativní technologická řešení (aplikovaný materiál, technologické postupy), celoroční servis a údržbu agregátů, odbornou supervizi a konzultaci k uvedení agregátů do provozu.

Veškeré produkty a služby zajišťuje DITHERM odborně vzdělanými a zkušeným zaměstnanci, a to jak v inženýringu, tak při přípravě a realizaci projektů. Pro účely zajištění plného a rychlého personálního obsazení při demontáži a montáži vyzdívek má DITHERM ověřenou a bezpečnou síť subdodavatelů.

Nákup materiálu zajišťuje DITHERM přes certifikované a v oboru zkušené výrobce materiálu jak v ČR, tak v zahraničí.

DITHERM je držitelem Zlatého certifikátu IMS. Svou Politikou IMS se otevřeně hlásíme k hodnotám kvality služeb, ochrany zdraví a bezpečnosti pracovníků i k ochraně životního prostředí.
DITHERM ctí principy projektového řízení. Z energie jednotlivců tvoříme synergii týmů. Dbáme na spolupracující, tvořivý a na výsledky a cíle zaměřený způsob práce a myšlení. Používáme nástroje projektového řízení, kterými zvyšujeme kvalitu, efektivitu a přehlednost díla.

DITHERM realizuje projekty pro inženýring, projekty investiční i údržbové jak v tuzemsku, tak v zahraničí.
DITHERM má 100 % podílu dceřiné společnosti Termostav Bratislava s.r.o., která působí ve stejném oboru. Spojením vznikla na českém a slovenském trhu největší společnost, která vlastní odborné know-how pro vyzdívky agregátů všech průmyslových segmentů včetně komínů.

 

Řízení projektů
DITHERM řídí své projekty podle zásad a metodiky projektového řízení. Tím je zajištěn profesionální a adekvátní přístup k zákaznickým potřebám a technickým řešením. Synergie projektových týmů přispívá k rychlým, odborným a měřitelným výstupům.
Komplexní řízení projektů je zárukou pro časové a finanční úspory:

 • analýzy efektivního nákupu
 • technologická řešení na míru potřeb zákazníka
 • řízení rizik a profesionálně vedený projekt s nástroji projektového řízení
 • DITHERM Vám nabízí zjednodušení práce pro udržitelný rozvoj a dlouhodobé úspory:
 • převzetí a řízení Vašich investičních a změnových projektů
 • zavedení nástrojů projektového řízení pro projekty přímo na míru Vaší společnosti
 • odborné konzultace pro Vaše pracovníky
 • zavedení řízení rizik na Vaše stávající i nové projekty
 • odborná školení pro Vás v oblasti projektového řízení
 • Pro koho je tato služba zajímavá:
 • máte-li projekt bez realizačního týmu
 • chcete-li pro Váš projekt spolupráci s jedním partnerem
 • chcete-li vést projekty profesionálně a naučit své pracovníky efektivním nástrojům
 • chcete-li řídit přes rizika a tato minimalizovat
 • potřebujete-li nové nápady a inovativní řešení pro Vaše projekty

Více informací se dozvíte na níže uvedených internetových stránkách:
www.ditherm.cz

 

Organizační schéma
DITHERM zakládá svou organizační strukturu na čtyřech rovinách. Pozice zastoupené v každé z rovin působí jak v horizontálním způsobu řízení (odpovědnosti, pravomoci i cílové výstupy), tak ve vertikální spolupráci s ostatními pozicemi podle potřeb a náročnosti projektů. Uvnitř společnosti jsou tak zajištěny individuální odpovědnosti a plnění cílů. Pro účely realizace projektů vznikají samostatné týmy, jimiž jsou zajištěny včasné plnění vůči zákazníkovi, kvalita práce, zastupitelnost, efektivní technická řešení a korektní jednání se zákazníkem.
Společnost ctí principy projektového řízení.


Energetika

Společnost DITHERM působí v oboru energetiky od svého založení nejaktivněji, a to jak na tuzemském, tak i zahraničním trhu a spolupracuje s řadou významných firem. Bohaté zkušenosti a dlouhodobě získávané know-how umožňují společnosti realizovat různé typy agregátů využívaných pro výrobu energie. Zároveň se také v posledních dvou letech společnost podílí na výstavbě i přestavbě kotlů pro spalování biomasy.
DITHERM nabízí služby: plánování a příprava generálních oprav, diagnostika závad a konstrukčních změn, dále navržení složení materiálu a nabídnutí technologického řešení s cílem zvýšit životnost agregátu a snížit náklady na opravy.

V rámci vývoje a inovací se DITHERM zaměřil na digitalizaci projektové dokumentace ve formátu 3D - více zde

 

Engineering / Návrh a vývoj
Tým projekce a inženýringu zajišťuje komplexní zpracování technického návrhu a projektové dokumentace.
Engineering, návrh a vývoj nabízí:

 • úvodní návrhy, konzultace
 • návrhy nových konstrukčních řešení a vývoj nových aplikačních materiálů
 • výpočty tepelných prostupů a vysoušecí křivky
 • monitorování a stavové analýzy agregátů, technické a znalecké zprávy
 • basic a detail design
 • výrobní dokumentaci ve 2D i ve 3D
 • modelování ve 3D
 • výkresy skutečného stavu
 • digitalizaci původní projektové dokumentace
 • odbornou supervizi a konzultaci k uvedení agregátů do provozu

Více informací se dozvíte na níže uvedených internetových stránkách:
www.ditherm.cz

TOP reference Ditherm v oblasti – Engineering / Návrh a vývoj

ČEZ, a.s. Elektrárna Hodonín

ZVU Engineering, a.s.

Hutnictví

Benteler Maschinenbau CZ s.r.o.


DITHERM a.s. sídlo společnosti:
Mečislavova 164/7
140 00 Praha 4
Tel.: +420 222 551 611-12,
Fax: +420 222 551 615
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.ditherm.cz