so24072021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Stavebnictví Dřevozpracující průmysl

Dřevozpracující průmysl

Společnost LISY DVOŘÁK, s. r. o. byla založena v roce 1991. Od samého začátku je zaměřena na výrobu lisů pro dřevozpracující průmysl, kde je prioritou lepení masivního dřeva.

Jedná se převážně o standardní lisy pro lepení spárovky, hranolů, okenních a dveřních rámů, korpusů atd. Dále jsou to např. výrobní linky pro délkové napojování, které v kombinaci s našimi lisy mohou tvořit výrobní linku na BSH/KVH hranoly. Nedílnou součástí naší produkce jsou prototypy dle přání zákazníků z různých odvětví - např. výroba hoblíků, lepení brusných pásů, výroba pián, snowboardových desek atd. Z nejnovějších aktivit lze zmínit linky pro výrobu parket nebo výrobní linky a speciální stroje pro tužkárenský průmysl.
Z naší nabídky:

DUO/TRIO

Trámy DUO a TRIO vznikají spojením dvou či tří bočně slepených hranolů nebo lamel z masivního dřeva, které jsou slepeny v opačné poloze, než je jejich poloha v kmeni. Jednotlivé lamely jsou spojovány zubovitými spoji do požadované délky jako KVH. Předností DUO či TRIO ve srovnání s trámy z masivního dřeva je vyšší pevnost a odolnost vůči prasklinám, které narušují estetický dojem.

 

LEPENÍ SPÁROVKY


TURNIKETOVÝ LIS TH6
Turniket sestává ze svařovaného podstavce s ložisky pro uložení hvězdicového rotoru se šesti stoly. Na každém stole jsou upevněny kleštiny s lisovacím zařízením a přítlačnou lištou. Polohy rotoru jsou pomocí západky a torzně odpruženého kotouče aretovány v požadovaných polohách. Přítlačná síla lišt je vyvozena ruční pákou s excentrem, lisovací tlak hydraulickými válci, zásobovanými přes kulové kohouty elektrickým hydraulickým agregátem.

Turniketový lis TH6 je svařované konstrukce. Rotor se 6 lisovacími stoly ve tvaru hvězdy je uložen v ložiskách. Poloha rotoru je aretována pomocí západky a odpruženého aretačního kotouče. Každý stůl je osazen plynule stavitelnými lisovacími trámci s vrchní přítlačnou lištou. Přítlačná síla lišty je vyvozena ruční pákou s excentrem nebo automaticky pomocí hydraulických válců. Lisovací tlak v hydraulických válcích zajišťuje přes centrální kulové kohouty elektrohydraulický agregát. Je možné ovládat všechny lisovací kleštiny jedním kohoutem nebo je rozdělit na 2 - 4 sekce. Každá sekce se pak ovládá samostatným kohoutem, nezávisle na další. To umožňuje lepit na jednom stole i několik desek různých rozměrů najednou. Otáčení rotoru se provádí ručně nebo automaticky pomocí elektropohonu s převodovkou.
Ovládat je možno všechny kleštiny jedním kohoutem, anebo je rozdělit na 2 až 3 sekce. Každá sekce se pak ovládá samostatným kohoutem, nezávisle na další. To umožňuje lepit na jednom stole i několik desek různých rozměrů najednou. Obsluha je velmi snadná a rychlá.

Po odklopení přítlačných lišt se uvolní plocha stolu k založení lamel s naneseným lepidlem. Naplněný stůl přiklopíme přítlačnými lištami, které jsou předem nastavené na požadovanou tloušťku. Přítlačná síla se vyvodí pomocí páky s excentrem. Stisknutím tlačítka ovládajícího motor čerpadla se uvedou do činnosti lisovací jednotky a nastavenou silou stisknou lamely k sobě. Každá lisovací jednotka může působit silou až 2,5 tuny. Po ukončení lisovacího pohybu se uzavře kulový kohout a přeruší stisk tlačítka hydraulického agregátu. Tím je ukončena obsluha stolu a rotor můžeme otočit do další polohy.

Otočení se provádí ručně. Obsluhovatel přidrží kotouč po pravé straně stolu a sešlápne pedál aretace. Tím se uvolní pohyb rotoru. Po přetočení samočinně zapadne západka aretace do výřezu aretačního kotouče a je možno pokračovat v práci na dalším stole.

 

LEPENÍ PARKET


LIS PRO LEPENÍ PARKET LPQ
LPQ je vysoce výkonný, průmyslový lis, určený pro lepení parket. Lis má 2 hlavní lisovací komory o maximální šířce lepení až 400 mm. Na vstup před lisem je možné dodat oboustrannou přesuvnou nanášečku lepidla, která spolu s talířkovými dopravníkovými dráhami zabezpečuje vstup jednotlivých lepených vrstev materiálu do zakládacího prostoru. Tyto vrstvy jsou lepeny v "paketu" na sobě až do výšky 750 mm. Po zalisování celého paketu se nanášečka přesune a je možné pokračovat s lepením ve druhé polovině lisu. Mezitím je slepena první polovina, kde je celý paket přizvednut a vysouvá se z lisu na výstupní dopravník. Tyto lepící cykly se neustále opakují, čímž je zaručena návaznost a eliminována jakákoliv čekací doba. Rozměry lisu a lisovací parametry je možné upravit podle přání zákazníka.

Čtyřstranně hoblované profily z jehličnatého dřeva sušené na 15 % vlhkosti (± 3 %). Díky použití zubovitého spoje je možné vyrábět až 16 metrů dlouhé hranoly, které nachází své využití jako nosné konstrukce v moderních dřevostavbách a pergolách, altánech či jako střešní konstrukce.

Délkovým nastavováním za použití zubovitého spoje nejsou negativně ovlivněny mechanické vlastnosti dřeva. Stejně jako stanovená vlhkost, jsou i zubovité spoje a používaná polyurethanovaná lepidla součástí požadavků, které německé spolky Überwachungsgemeinschaft Konstruktionsvollholz a Bund deutscher Zimmermeister (BDZ) stanovily jako základní charakteristiky produktu, který smí používat poznačení Konstruktionsvollholz (KVH). Díky přísné kontrole těchto požadavků mohou být garantovány hlavní přednosti KVH, jimiž jsou tvarová stálost zajištěná správným vysušením a variabilní délka umožněná zubovitými spoji.

Podle účelu použití lze volit mezi pohledovými a nepohledovými KVH hranoly.

Kontaktujte naši společnost:
LISY - DVOŘÁK, s.r.o.
Kňovická 344
264 01 Sedlčany
tel: +420 736 645 159 (CZE, RUS)
tel: +420 732 240 341 (ENG)

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. http://www.lisy-dvorak.cz