so24072021

Poslední aktualizace28.01.2020 (09:49)

Back Jste zde: Úvod Zajímavosti Okolí

Co se stane, když se na Ukrajině objeví ruská armáda

Ruská a ukrajinská armáda se nemohou, co do techniky, vůbec rovnat. Technologie, jakými vládnou rusové se bez debat řadí mezi špičku, kterou by nejeden stát mohli sesypat jako domeček z karet. Zde je výpis z části jejich armádního vybavení.

Číst dál...

Svéráz ruské národní povahy

Konec krize je v nedohlednu a to z důvodu nepochopení jistého fázového posunu v Rusku, který vyvolaly události rusko-ukrajinského konfliktu. Západ žije s Ruskem v symbióze kde přírodní zdroje a výrobní systém tvoří základní kameny pro přežitý obou mocností. Je vůbec možné danou situaci vyřešit?

Číst dál...

The Digital Arms Race: NSA Preps America for Future Battle

The NSA's mass surveillance is just the beginning. Documents from Edward Snowden show that the intelligence agency is arming America for future digital wars -- a struggle for control of the Internet that is already well underway.

Číst dál...

Начался обратный отсчет времени до начала второй украинской войны

Nevadí Vám ruština? Já také začínám oprašovat těch více než deset let studia ruštiny toto je opravdu zajímavá úvaha o Ukrajině a o tom jestli nezačíná náhodou druhá fáze války, nebo druhá Ukrajinská válka.

Číst dál...

Tanec zlata, propad eura a švýcarský frank

Velmi dobrý článek o podstatě toho co odpoutání SF od Eura skutečně znamená. Doposud měl švýcarský frank podobně jako česká koruna společné to, že byl zavěšen na euro a od 15. ledna 2015, který je nadšenými zastánci liberálního trhu označován za den, „kdy díky rozhodnutí Švýcarské národní banky posílit významně frank“, i to, že na něj "konečně začnou působit tržní síly".

Číst dál...